ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 На обліку природо-заповідного фонду ДП «Вовчанське лісове господарство» знаходиться два заповідних урочища місцевого значення, а саме: урочище «Пивне» на території Старосалтівського лісництва в кварталах 4:5 загальною площею 142,0 га та урочище «Холодноярське» на території Старицького лісництва квартал 12 виділ 9 площею 10,0 га.

 Лісове заповідне урочище «Пивне» було оголошено заповідним рішенням Харківського облвиконкому від 03.12.1984 р. № 562. Воно має ботанічну та зоологічну цінність як поєднання  лісових, степових болотних, рослинних функцій з великою кількістю деревно-чагарникових та трав’яних видів, серед яких є ті, що занесені в Червону Книгу України /астрагал тернисто - квітковий, сон - трава, адоніс весняний, гіацинти, барвінок малий/. В урочищі мешкають всі 62 видів птахів, 26 видів ссавців, амфібій та плазунів, частина, яких також занесені до Червоної Книги України – ходуличник, сіра чапля, чорний коршун, балабан, степова гадюка/рідкісна та корисна рептилія, що знищує гризунів та комах шкідників сільського господарства/.

 Лісове урочище «Холодноярське» було оголошено заповідним рішенням Харківської обласної ради від 27.01.2005 р. Воно розташовано на схилі правого берега ріки С.Донець. Це типове угруповання кленово-липово-дубового лісу в деревостані якого зустрічаються 200-250 річні дуби товщиною, що можуть охопити 4-5 людей. Також тут досить рідко зустрічаються трав’яні види: тюльпан дібровний, воронець колосистий, вороняче око звичайне, дзвоники персиколисті та інші. Також зустрічаються комахи, що віднесені до Червоної Книги: матурка, жук самітник, мурашка руда лісова, жук – олень, райдужниця велика, стрічкарка орденська малинова, бджола тесляр та інші.

 В даних заповідних урочищах заборонені будь які рубки та інша господарська діяльність.

 Основним завданням їх створення є охорона, збереження та відтворення рослинного та тваринного світу нашого краю, підтримка загальною площею екологічного балансу в районі використання в виховних, наукових, естетичних, природоохоронних цілях.

 

 

Начальник відділу

лісового господарства

і захисту лісу                                                                                       М.Лебеденко