ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Україна посідає восьме місце в Європі за загальною площею лісів (10,85 млн.га) та шосте місце за  запасами деревини. Показник лісистості становить 15,9% що майже втричі  нижче ніж  у середньому в Європі , по Харківській області лісистість становить  12%.. Тому задача лісоводів Вовчанщини зберегти та примножити лісистість району.

Зі змінами Санітарних правил в лісах України (Постанова КМУ від 26.10.2017 року № 756) по лісгоспу зменшились суцільно санітарні рубки в лісі.  Відпала потреба у вирощуванні посадкового матеріалу  у той кількості, яка була в попередні роки.  Було прийнято рішення по вирощуванню вічнозелених рослин із закритою кореневою системою.

2017 рік став перехідним роком для лісівників. Якщо вибірково санітарні рубки відводились в рік рубання, то зараз відводиться за рік до рубання, Приступати до їх відведення лісокористувачі можуть  після одержання Проекту  організації та розвитку лісового господарства, який  в цьому році було отримано 29.08.2017 року, він передбачає проведення  вибіркових санітарних рубок  на площі 2005 га , в тому числі хвойних  насадженнях 1085 га, в листяних 920 га. Тому в цьому році населенню пропонувалось більше хвойні дрова, які більш доступні  для вивезення із лісу.

Заготовкою деревини займаються приватні підприємці так, як постійних лісорубів на підприємстві не має. Це досвідчені професіонали свого діла. Велика вдячність таким працівникам як ФОП Меренцов С.О., ФОП Базовий С.Л. . Постійно бік о бік працюють з ними трактористи лісгоспу Синельник В, Петренко М.В. (який отримав новий трактор МТЗ-82,1. Щодня вони трелюють 40-50м.куб. деревини.

Лісгосп працює над тим, щоб посилити роль лісової охорони. Ці люди – рятувальники лісу від пожеж, лісо порушень та інших правопорушень.

Протягом 2016-2017 року  лісгосп зустрічає  своє професійне свято  гідно.  За цей час він займав І місця  серед всіх лісгоспів Харківської області.

Лісоводи Вовчанщини піклуються про  лісові насадження, в це спекотне літо щоденно виїжджали на гасіння лісів, які належать агролісам, що дозволяло обійтися мінімальним витратами.

Висловлюю щиру вдячність всім працівникам лісового господарства. Бажаю всім міцного здоров'я, миру, родинного тепла, нових натхнень у праці.

 

 

Директор ДП «Вовчанське ЛГ»                                             С. М. ПІЄВ