ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Нараду за участі фахівців лісового господарства, агропромислової та екологічної сфери, депутатів облради провів заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач.

Обговорювалися шляхи попередження незаконної вирубки лісів, полезахисних лісосмуг, а також реалізації заходів з охорони навколишнього природного середовища. Регіональна робоча група запропонувала механізми протидії протиправним вирубкам.

Розпочинаючи нараду, Володимир Скоробагач зазначив:

«Невдовзі зима, кількість незаконних вирубок лісів, як свідчить практика, значно зросте, оскільки відбуватиметься заготівля дров. Тож, маємо у найкоротші терміни вирішити, як захистити полезахисні лісосмуги, які не перебувають на жодному балансі. Лісових насаджень на Харківщині, що не закріплені за користувачами, майже 70 тисяч га. Найбільше їх у Нововодолазькому та Первомайському районах – по 5,3 тис. га, у Вовчанському близько 5 тис. га».

Під час засідання обговорювався проект Регіональної екологічної програми «Збереження захисних лісових насаджень на землях сільськогосподарського та іншого призначення на період 2017-2022 років», розроблений КП «Регіональний центр природних ресурсів та екології». У програмі, зокрема, знайдено шляхи протидії незаконним вирубкам, а також джерела фінансування сформованих заходів.

За словами директора Регіонального центру природних ресурсів та екології Олексія Мовчана, ключовими є два напрями роботи: інвентаризація насаджень, на яку знадобиться близько 20 мільйонів гривень, а також передача їх на баланс.

Кошти на це є в районних бюджетах, вони надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Так, найбільше акумульовано коштів у Харківському (3,2 млн грн), Валківському (2,2 млн грн), Дергачівському (2,1 млн грн) районах тощо. Крім того, 6 мільйонів гривень на інвентаризацію насаджень передбачено в обласному бюджеті.

Учасники наради рекомендували Департаменту агропромислового розвитку ХОДА доопрацювати та винести на розгляд сесії Харківської обласної ради програму збереження полезахисних лісових насаджень.