ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Під головуванням Директора Пієва С.М. 14 лютого 2018 року відбулась технічна нарада в конторі лісгоспу

На нараді розглянули наступні питання:

Заступник директора Медведєва Г.М. доповіла про готовність лісництв до пожежонебезпечного періоду та лімсокультурної компанії 2018 року.

В ДП «Вовчанське ЛГ» розроблений мобілізаційний план на 2018 рік  в протипожежний період, який погоджений всіма службами району. Доповідач дала характеристику роботи по  взаємодії з організаціям в пожежонебезпечний період. По всім лісництвам відсутні маршрути руху лісової охорони для здійснення рейдової роботи, та не повністю укомплектований протипожежний інвентар, відсутні куточки з новими положеннями та інструкціями, не всі лісництва готові до початку періоду.

З настанням весни в ДП «Вовчанське ЛГ» починається лісокультурна компанія. Це дуже важливо для підприємства, адже ми закладаємо на майбутнє працю робітникам, а також збільшуємо  площі лісистості території, багатої на різноманітні дерева. Проте  по лісництвам відсутній оперативний план по лісокультурній компанії, крім Старосалтівського лісництва. Не дивлячись на те, що ДП «Вовчанське ЛГ» по обласному управлінню по лісокультурному розділу посіло ІІ місце, але вади все ж таки в наявності є. В оперативному плані, який відсутній майже у всіх лісництвах відсутні дані  на кількість людино-днів на викопку посадкового матеріалу, а також на переборку-сортування посадкового матеріалу і на саму посадку. Відсутні графіки  на підготовку грунту, на догляд за лісовим культурами. Інвентар в неналежному стані.

Про стан охорони праці при проведенні лісосічних робіт доповів провідний інженер с охорони праці Темніком В.Г.

В 2017 році підприємство на стан додержання вимог з питань ОП перевірялось як органами Держпрацею так і обласним управлінням лісового господарства (07 лютого 2018 року). В ході перевірки були виявлені як і недоліки, так і порушення, які були усуненні вчасно. На що складено було акт перевірки і акт усунення порушень. Тому на майбутнє рекомендується керівникам структурних підрозділах дотримуватись вимог і положень щоб не допустити сплату штрафів. В Жовтневому лісництві відсутні знаки встановленого зразка. Документація по ОП є, але ведеться умовно. Так і по іншим лісництвам. Тобто зауваження незначні, грубі порушення відсутні. Адміністративно-громадський контроль слабо ведеться. В Старосалтівському лісництві та в Хотімлянському лісництві по ОП зауважень не було. При перевірці ОП Держпрацею  було зауваження щодо забезпечення спецодягом працівників підприємства,а також щодо ведення документацій.

ДП «Вовчанське ЛГ» на даний час надає допомогу приватним підприємцям, які зайняті лісозаготівлею в отриманні дозволів на виконання лісозаготівельних робіт.  При виконнані даних робіт як підприємці так і працівники лісового господарства повинні дотримуватись правил безпеки, а також технологічного процесу. Всі лісоруби повинні бути  одягнені в жилети, каски, повинні мати упорні вилки, лопати що відкидають сніг, а також бандажі при валці великогабаритних дерев. Перед початком розробки лісосіки всі працівників, які задіяні на рубці повинні бути ознайомлені з картою технологічного процесу, в якій указується: місце постановки попереджувальних і забороняючи знаків, місце постановки транспорту, місце заправки бензопил, місце початку розробки лісосіки, місце штабельовки деревини.

Проаналізували перспективи виконання плану на І квартал 2018 року, доповіли головний лісничий Набока О.Г. та начальник техвідділу Лебеденко М.О.

Початок 2018 року для підприємства непоганий. Є план рубок на 2018 рік, який лісничі отримали ще в кінці 2017 року. В жовтневому лісництві виконуються рубки догляду, в тому числі ОСВ, деякі лісосіки в незадовільному стані, на що треба звернути увагу. ВСР  ІІ кв.почнуться після закінчення сезону тиші. На даний час в Рубіжанському  лісництві закривається план першого кварталу.Старицьке лісництво і Рубіжанське лісництво план виконує. По Старосалтівському лісництві  очищення лісосіки зроблене, поставлене питання по 76 кварталу, який в розробці. По Хотімлянському лісництві головне користування виконане, але по ВСР є ряд питань, які потребують вирішення. Відсутній транспорт, який був би задіяний на вивозці деревини.

По Старицькому лісництві малий об'єм приймання деревини. Лісництво готується до будівництва лісової автодороги. Тому потрібна розробка даної ділянки. По Рубіжанському лісництву заплановано  1500 м.куб розруба ЛЕМу, але об'єми будуть коригуватись наявним попитом і виписаними лісорубними квитками. По Старосалтівському лісництві  не закрите ПРЖ І кварталу, але зі сходом снігу роботи будуть закінчені. По Хотімлянському лісництву виконані плани РГК, але роботи ВСР відкладені на березень 2018 року.

Також розглянули перспективи отримання в 2018 році правоустановчих документів на право постійного користування землями лісогосподарського призначення