ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

3 Березня було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни. Мета цієї конвенції – гарантія того, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не буде створювати загрози їх виживанню. Україна приєдналась до Конвенції 14 травня 1999 року. Проблема збереження дикої природи є актуальною для нашого регіону. Територія національного природного парку «Гомільшанські ліси» відзначається багатою різноманітністю рослин і тварин. Більшість видів занесені до Червоної книги України та до різноманітних червоних списків.

Мета національного природного парку – збереження генофонду рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин, тварин, риб та птахів; тому однією з основних наших задач є постійна пропаганда захисту лісних мешканців.

З нагоди Дня захисту дикої природи хотілося б сьогоднішній день присвятити тварині, яка завжди серед людей викликає мороз по шкірі – це вовк. Але стає дуже прикро. Чомусь санітарів лісу, які зазвичай нападають на слабих та хворих тварин, люди називають нещадними вбивцями, ворогами народу. Згадаємо історію… Багато років тому вовки заселяли всю Північну півкулю Землі і були одними з найпоширеніших ссавців. Але тепер вони майже повністю відсутні в Мексиці і Японії, в більшій частині США та в багатьох країнах Західної Європи. Причина цього в тому, що протягом багатьох років реалізовувалася державна програма, спрямована на винищення вовків. (В США, наприклад, використовувалися - авіація, розкидання отруєної їжі і заохочення полювання).Багато вчених вважають, що зникнення вовка в Північній Америці і Західній Європі - результат прояву екологічного невігластва, а також людської жорстокості.

 Але в Стародавньому Римі, навпаки, вовк був символом міста - засновники міста Ром і Ремус (згідно з давньою легендою) були вигодувані і виховані мудрою вовчицею. І вовки вижили в Італії. Невелика популяція Canis Lupus, яка налічує близько 100 особин, мешкає в національному парку недалеко від італійської столиці. З розвитком міст і скороченням чисельності сільських жителів ця популяція стає більш численною і поступово поширюється по всій території Апеннінського півострова.

В Україні вовк – це один з найбільших хижаків. Але популяція його зовсім невелика.Згадане вище відношення до вовків наприклад, у нашій Харківській області привело до того, що вовк на території парку «Гомільшанські ліси» став рідкісним, прийшлим звіром. Лише зрідка він заходить до парку з південно-східних районів області, і за останні роки жоден вовк так і не осів тут на «постійне місце проживання».

За статистикою Україні лишилося 2—3 тисячі вовків, і їх чисельність й далі скорочується. Те, що вовк узагалі ще живе на території України, пояснюється його високою пристосованістю, пластичністю. Адже щодо нього не передбачені ні ліміти, ні стягнення за незаконний відстріл або розорення лігва. Якщо вовк зникне з українських лісів, той зникне природний регуляторний механізм вікового і якісного відбору стада диких копитних тварин. Регуляція відбуватиметься іншими шляхами: внаслідок хвороб, голоду через виснаження кормової бази і т.п. В повний зріст постане проблема здичавілих собак. І, врешті-решт, доведеться витрачати кошти на відновлення поголів'я вовків, як це роблять нині в США. Адже вовки - дійсно санітари лісу. А в тому, що це словосполучення журналісти використовують як художній образ в публікаціях на кримінальні теми, вовки не винні.

НПП «Гомільшанські ліси»