ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Лісовий фонд України є високопожежонебезпечним об’єктом. Охорона його від пожеж-моральний обов’язок кожного члена суспільства. Безпосередньо здійснення заходів щодо охорони лісів від пожеж, їх гасіння та обліку покладається на постійних лісокористувачів, згідно "Правил пожежної безпеки в лісах України". Згідно цих правил пожежонебезпечний період в лісах- це частина року в межах якої виникають лісові пожежі ( з моменту сходу снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву)

     Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 • розведення багать у лісі ( крім тих, що пов`язані з технологічними вимогами лісогосподарськими заходами у спеціально передбачених для цього місцях)
 • заїзд транспорту на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих що використовуються для лісогосподарської мети.
 • відвідування населенням хвойних насаджень при 5-тому класі пожежної небезпеки(надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
 • палити, кидати в лісі непогашені сірники, недопалки крім місць, що обладнані для цієї мети.
 • залишати в непередбачуваних для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`ям тощо; палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами.
 • заправляти у лісі паливні баки під час роботи двигуна, експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
 • використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
 • випалювати траву та інші рослинні рештки на земляних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
 • звалювати та спалювати в лісових ділянках сміття, будівельні залишки, побутові та інші відходи.
 • розміщувати ближче ніж 100м. від стіни хвойного ліс, 50м-мішаного, 20м.-листяного житлові та інші виробничі приміщення( відповідно до протипожежних вимог ДБН Б.2.4-1-94, ДБН-92 тощо)

   Слід нагадати що в цьому році Президент України підписав два екологічних закони №2023 та №2604, що вносить значні зміни в правозастосовну природоохоронну практику та імплементують європейські правові норми в українське законодавство

    Дані закони:

 • посилюють адміністративну відповідальність за забруднення лісів збільшуючи штрафи в 5 разів за забруднення та засмічення лісу відходами згідно статті 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме з 85-170 грн. для громадян стало 425-850грн., а для посадових осіб з 170-340грн. стало 850-1020грн.
 • посилюють адміністративну відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах згідно статті 77, а саме в частині першій було для громадян 17-51грн. стало 85-255 грн., для посадових осіб було51-170грн.стало для громадян стало 255-850грн. для посадових осіб було 119-204грн. стало 595-1020грн.

      Крім цього посилюються адміністративна відповідальність за введення в експлуатацію виробничих об`єктів без устаткування, що охороняє від шкідливих впливів, поліпшується захист тварин від жорстокого поводження, підсилюється охорона червонокнижних видів флори і фауни, посилюється боротьба з  браконьєрством, контрабандою об`єктів тваринного та рослинного світу, підсилюється режим заповідності в природних заповідниках, заповідних урочищах тощо.

 

     ДП "Вовчанське ЛГ" просить всіх дотримуватися прийнятих законодавством України правил та попереджають про відповідальність за їх порушення.

 

 

Начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу.

М.О. Лебеденко.

Інженер Охорони та захисту лісу.

М.О Шакула