ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування під керівницвом Пієва Сергія Миколайовича, депутати схвалили винесення цього питання до розгляду на пленарному засіданні XVI сесії Харківської обласної ради.

Як зазначили депутати обласної ради, останнім часом до них звертаються представники сільськогосподарських підприємств Харківщини, які стурбовані незадовільним станом значної кількості земель, зайнятих старими багаторічними насадженнями, у тому числі полезахисними лісовими смугами.

За даними Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, на сьогодні не передано у користування лісогосподарським підприємствам та іншим суб’єктам господарської діяльності близько 78 тис. га земель, вкритих лісовими насадженнями, у тому числі 26,5 тис. га полезахисних лісових смуг.

Це змусило депутатів підготувати проект Звернення до Кабінету Міністрів України, мета якого – проведення інвентаризації земель під полезахисними лісовими насадженнями на землях сільськогосподарського та іншого призначення, визначення їх правового статусу задля зупинення безконтрольних масових рубок та винищення лісосмуг.

«Звертаємося до вищого органу виконавчої влади України з проханням розглянути проблемну ситуацію з полезахисними лісовими насадженнями. Вирішення цього питання дозволить побудувати в області ефективну систему контролю за використанням природних ресурсів та наддасть можливість встановлення відповідальності за поруби зелених насаджень за межами населених пунктів на землях з невизначеним користувачем, – йдеться у тексті звернення депутатів. – Пропонуємо провести інвентаризацію земель під полезахисними лісовими насадженнями на землях сільськогосподарського та іншого призначення, визначити правовий статус проінвентаризованих земель та визначення їх користувача, передати землі, зайняті полезахисними лісовими насадженнями, в постійне користування визначеному суб’єкту господарювання для проведення заходів з охорони, захисту та відтворення захисних лісових насаджень».

Однак, голова комісії Сергій Пієв зауважив: «Реалізувати вищезазначені заходи на місцевому рівні без залучення коштів з Державного бюджету України неможливо, у зв’язку з тим, що полезахисні смуги за межами населених пунктів віднесені до державної форми власності, а фінансування здійснення землеустрою, на землях державної форми власності проводиться за рахунок коштів державного бюджету України, просимо передбачити можливість додаткового фінансування на реалізацію вищезазначених заходів із держбюджету України».