ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Із настанням сухої погоди на території району все частіше трапляються пожежі через необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої трави та рослинності, спалювання сміття на відкритих ділянках, на узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд із житловими будинками.

Люди забувають, що при випалюванні сухої рослинності страждає не лише природа, а й вони самі. Інколи, через свою необережність, палії стають жертвами своєї “плідної” праці. Від охопленої полум’ям трави загоряються житлові будинки, господарські будівлі, сараї з худобою, гинуть та отримують травми люди. Часто спалення сухої трави стає причиною лісових пожеж, які швидко поширюються і ліквідувати їх дуже складно.
Вовчанська районна державна адміністрація звертається до всіх жителів району з проханням не розводити багаття на своїх присадибних ділянках та прилеглих територіях, не спалювати траву поблизу автошляхів, адже через погану видимість на дорозі існує загроза виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

Будьте пильними та пам’ятайте: нехтування правил пожежної безпеки тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність за скоєне лихо!

Так, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків”, а саме за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою чи іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природного середовища або порушення умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Стаття 245 Кримінального кодексу України “Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу” передбачає штраф від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, чи позбавлення волі на той самий строк.