ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Захід відбувся 06 вересня 2019 року під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера, який зазначив, що порушені питання знаходяться на особистому контролі голови ХОДА Юлії Світличної.

«Маємо зазначити, що на території області близько 420 тисяч гектарів лісів, розуміємо, що якщо на державних підприємствах ситуація налагоджується, то, безумовно, є проблемні питання з так званими лісами комунальної власності, які залишилися після господарств, що працювали до 1999 року, -  сказав  Марк Беккер. - Крім того, понад 26 тисяч гектарів у нас - лісозахисні смуги, по яких також є питання».

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександра Нездюра, важливе значення у контексті збереження лісів має передача лісів та полезахисних насаджень, що залишилися без землекористувачів, на баланс відповідних органів.

«Інвентаризація та збереження полезахисних лісосмуг повинні проводитися для продовження терміну їх експлуатації територіальними органами, на території яких вони знаходяться, - сказав Олександр Нездюр. – Ліси та полезахисні лісосмуги повинні бути передані на баланс комунальних підприємств».

Заступник начальника управління землеустрою та охорони земель – начальник відділу землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Микола Пахомов зазначив, що згідно з чинним законодавством вартість інвентаризації цих лісів та лісосмуг, за попередніми розрахунками, складатиме 1000 грн за 1 га під полезахисними смугами, та 800 грн за 1 га земель лісокультур іншого призначення.

Перший заступник голови ХОДА зазначив, що на сьогодні необхідно всім керівникам районів визначити реальну кількість таких територій на своїй місцевості.

Щодо створення комунального підприємства у підпорядкуванні органу місцевого самоврядування, якому доцільно передати на баланс лісові землі у постійне користування доповіли перший заступник директора Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агромеліорації ім. Г.М. Висоцького Наталія Висоцька та начальник відділу лісового господарства, лісовідновлення, лісорозведення та використання лісових ресурсів Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Любчич.

Також у ході наради обговорили заходи, які здійснюються з метою охорони навколишнього природного середовища та збереження, захисту і відтворення лісів.