ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

За останні кілька днів у Харківській області з настанням доброї погоди істотно збільшилася кількість пожеж в екосистемі. Винуватцями цього стали люди, які спалюють суху траву й завдають своїми діями не тільки фізичну, але й моральну шкоду оточенню.

З настанням теплої та су­хої погоди горіння сухої тра­ви, хвойної підстілки, очерету, стерні та сміття стає особли­во небезпечним. Під впливом сухого вітру та сонця вогонь швидко розповсюджується на значні території. Так, у пе­ріод із 7 березня по 7 квітня включно сталося 198 пожеж.

5 квітня внаслідок горіння сухостою у Верхній Озеряні, що в Харківському районі, вогонь підійшов упритул до вул. Ком­сомольської, перекинувся на подвір'я, а потім і на госпо­дарські споруди. Завдяки опера­тивному втручанню рятувальни­ків вогонь встиг пошкодити лише 8 кв. м дерев'яних конструкцій сараю. Врешті і цю споруду, і житловий будинок було врято­вано. Пожежним знадобилося на це близько 40 хвилин.

Одна з наймасштабніших пожеж останніх днів сталася 7 квітня у Вовчанському райо­ні. У Березняках горіла суха трава, вогонь підійшов до жит­лових будинків на вул. Берез- нячанській. Спочатку запалав дерев'яний житловий будинок № 49 та дві дерев'яні надвірні будівлі. Потім вогонь переки­нувся на територію сусіднього будинку № 50.

Гасили цю пожежу два під­розділи ДС НС на автоцистернах зі Старого Салтова та Вовчанська. Також їм допомагали члени добровільної пожежної команди ТОВ «Слав'янське-5», котрі за­безпечували безперервне під­везення води на пристосованих засобах, щоб пожежна техніка могла безперебійно працювати.

Завдяки оперативному втру­чанню рятувальників житловий будинок № 50 вдалось врятувати. Близько двох годин знадобило­ся пожежникам, щоб повністю ліквідувати вогонь.

Інша масштабна пожежа виникла того ж дня о 13.33 на околиці Вовчанська на те­риторії недіючого аеродро­му, який належить льотному училищу. Там теж горіла суха трава, площа пожежі складала 5 га. Вогонь загрожував пере­кинутися на хвойний ліс. За три години прибулі до місця події рятувальники загасили вогонь, не допустивши загоряння лісу.

У гасінні цієї пожежі брали участь чотири пожежно-рятувальні відділення на автоцистер­нах, а також місцева пожежна команда із селиша Вілча та добровільна пожежна команда Вовчанського комбінату хлібопро­дуктів, також на автоцистернах.

Добре, що в цьогорічних майже 200 випадках немає по­терпілих. А от минулого року в подібних пожежах загинули чотири особи, ще кілька отри­мали опіки різного ступеня складності.