ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач провів нараду стосовно визначення суб’єктів в районах області, що мають право видачі лісорубних квитків на розчищення лісосмуг.

Від обласної ради участь в заході також взяли: голова постійної комісії з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків Олександр Донський, голова постійної комісія з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування Сергій Пієв, депутати та члени постійних комісій.

На початку заходу Олександр Попов, перший заступник начальника Харківського обласного управління лісового господарства, окреслив ситуацію, що на сьогодні склалася із лісосмугами області: «Зараз на Харківщині обліковується 22 тис. га лісових смуг. Вони створювалися для захисту полів від вітрової і водної ерозії. Раніше лісосмуги були закріплені за сільськогосподарськими підприємствами. Та у зв’язку із реформуванням законодавства у сільськогосподарській сфері, більшість насаджень залишились без власника, перейшовши до резерву сільськогосподарського призначення (лісосмуги також знаходяться на землях с/г призначення)». За словами Олександра Попова, землі с/г призначення були розпайовані, а насадження дерев до розпайованих ділянок включені не були. Таким чином лісосмуги перейшли до земель запасу.

«Необхідно провести інвентаризацію лісосмуг і вирішити питання з визначенням їх користувача», - сказав Олександр Попов. Він також наголосив на тому, що лісосмуги сприяють підвищенню рівня врожайності аж до 10%, тому надзвичайно важливо визначити їх господаря, який би утримував насадження в належному стані.

В ході наради депутати підтримали пропозицію першого заступника начальника Харківського обласного управління лісового господарства. Вони також висунули ряд власних пропозицій стосовно того, хто має опікуватися лісосмугами:

  • необхідно створити обласне або районні комунальні підприємства, які б доглядали лісосмуги;
  • або передати ці функції Управлінню лісового господарства, яке вже має ресурси для того, аби не лише охороняти та доглядати лісосмуги, а й висаджувати нові дерева;
  • або передати наглядову та охоронну функцію райдержадміністраціям.

Під час наради депутатами було висловлено думку стосовно необхідності розроблення альтернативних видів палива, які б коштували дешевше, ніж деревина і було доступнішим для населення. Це має поліпшити ситуацію із незаконною вирубкою дерев та полегшити охорону лісосмуг.

Підсумовуючи, Володимир Скоробагач зазначив: «Ми маємо якомога швидше вжити заходи для того, щоб зупинити вирубку лісосмуг». Заступник голови обласної ради також акцентував на необхідності найближчим часом повторно зібрати нараду та виступити з конкретними, юридично обґрунтованими, пропозиціями.