ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Кожного року лісовим насадженням загрожує цілий комплекс шкідників. Для хвойних найбільш небезпечними є звичайний та рудий сосновий пильщики, сосновий шовкопряд та сосновий п’ядун. Для листяних – зелена дубова листовійка, зимовий п’ядун, непарний шовкопряд. Лісовим культурам великі збитки завдають хрущі.

 

При масовому розмноженні шкідники завдають великої шкоди, що приводить до незворотних наслідків. Залежно від того, що вони пошкоджують, шкідників лісу поділяють на стовбурних, коренегризучих, шкідників насіння, хвоє- і листогризучих.

Одноразове об’їдання крони дерев призводить не тільки до втрати приросту одного чи кількох років, а й викликає суховершинність, іноді і повну загибель дерев. Найбільш інтенсивно насадження об’їдаються навесні та влітку.

Реакція дерев на пошкодження може бути дуже різноманітною і залежить від місцевих умов вирощування. Що вони кращі, то вища стійкість насаджень проти шкідників.

Боротьбу з шкідниками лісу можна вести з найменшою витратою коштів і праці й найбільш ефективно тільки за умов систематичних спостережень за розмноженням та поширенням, своєчасної сигналізації про появу, і правильного обліку їх вогнищ. Заходи боротьби поділяють на лісогосподарські, фізико-механічні, хімічні та біологічні. Перше місце серед них займає лісогосподарський, який іще можна назвати профілактичним.

Для підвищення стійкості насаджень проти шкідників слід дотримуватись високої агротехніки створення лісових культур та догляду за ними, при посадці лісу використовувати тільки здоровий садивний матеріал, вирощений з місцевого насіння, який має добре розвинену кореневу систему. Наступним кроком є систематичне проведення рубок догляду за лісом, тому що на ослаблених фаутних і усихаючих деревах стовбурні шкідники оселяються в першу чергу.

     Особливе значення має своєчасне проведення санітарних рубок, очищення лісосік від порубкових залишків, ліквідація позалісосічноїзахаращеності, розробка згарищ, вітровалів і буреломів, обкорювання лісопродукції, яка залишається на літо в лісонасадженнях, правильне ведення підсочки лісу. У випадку, коли виникнення осередку шкідників не було попереджене, постає необхідність у застосуванні хімічних методів, під час яких використовують пестициди (біологічно активні препарати). До застосування в лісовому господарстві допускаються тільки ті пестициди і агрохімікати, що зареєстровані і дозволені для використання органами системи охорони здоров’я  і екобезпеки відповідно до Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, розробленого Міністерством екології та природних ресурсів України.