ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

22 листопада поточного року була проведена розширена нарада з питань охорони та захисту лісу на базі державного підприємства «Жовтневе лісове господарство». До участі в нараді були задіяні головні лісничі, лісничі та інженери охорони та захисту лісу підпорядкованих підприємств. Під головуванням начальника управління Олександра Зінченка нарада пройшла досить активно та інформативно.

За словами начальника управління Зінченка О.І.: «Пожежонебезпечний період 2018 року видався надзвичайно складним. Практично протягом всього періоду в лісових насадженнях області утримувалася надзвичайна пожежна ситуація. Ускладнювало пожежну ситуацію масове випалювання сухої рослинності на землях інших лісокористувачів, на гасіння таких пожеж підприємствами довелось витрачати значні зусилля. Незважаючи на складну пожежну ситуацію вдалося запобігти значному пошкодженню лісових насаджень. Протягом поточного року у лісових насадженнях держлісгоспів, які координуються обласним управлінням, виявлено та ліквідовано 120 лісових пожеж на площі 96,05 га.»

Сергій Желтоног, начальник відділу організації охорони і захисту лісу, мисливського господарства та охорони праці Управління у своєму виступі зазначив, що: «У порівнянні до 2017 року кількість лісових пожеж зменшилася майже в двічі, а площа, пройдена лісовими пожежами зменшилася в 2,5 рази. З метою оперативного гасіння лісових пожеж в 22 випадках залучались підрозділи Головного управління ДСНС України у Харківській області».

Держлісгоспами, незважаючи з припинення державою фінансування, з метою недопущення лісових пожеж у відповідності з проектами протипожежного облаштування лісових насаджень здійснюється виконання всього комплексу профілактичних протипожежних заходів. Забезпечено належну роботу 32 лісових пожежних станцій, виконання пожежоохоронних заходів та гасіння лісових пожеж здійснюють 213 працівників відомчої пожежної охорони та 578 працівників державної лісової охорони. Протягом 2018 року за рахунок власних коштів підприємств придбано 1 квадрокоптер та 4 мотопомпи. На сьогодні ведуться роботи зі втановлення вежі по ДП “Зміївське лісове господарство”.

В поточному році перекрито 713 непланових доріг в лісові насадження, встановлено 609 аншлагів та плакатів на протипожежну тематику, проведено 399 виступів в засобах масової інформації, 3921 лекцію та бесіду з населенням та відпочиваючими.

Працівниками державної лісової охорони проведено 2148 рейдів з профілактики порушень Правил пожежної безпеки в лісах, під час яких виявлено та притягнено до адміністративної відповідальності 214 порушників, накладено 19,4тис. грн. штрафів.

Одним з проблемних питань в області та в цілому в державі, незважаючи на значне зменшення в області об'ємів порушень, є незаконні поруби.

Протягом поточного року в насадженнях лісового фонду підпорядкованих лісогосподарських підприємств виявлено 178 випадків незаконних порубів, об'єм незаконних порубів склав 760 куб. м. Незаконними порубами заподіяно збитків на суму 5,6 млн. грн.

Виявлення винних у здійсненні незаконних порубів становить 45%.

Якщо аналізувати ситуацію в цілому по області у порівнянні до аналогічного періоду минулого року основні показники покращено. Так кількість порубів зменшилася і становить 58%, обсяг зменшився -36%. В 4,1 рази збільшився відсоток відшкодування збитків. Підвищився відсоток виявлення винних -105%.

У 82 випадках лісогосподарськими підприємствами матеріали про незаконні поруби направлено до підрозділів Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Про санітарний стан лісів та заходи боротьби з шкідниками та хворобами лісу доповів Євгеній Дрібноход, головний спеціаліст відділу організації охорони і захисту лісу, мисливського господарства та охорони праці Управління :

За 9 місяців поточного року по управління проведено 252 тис. га лісопатологічних обстежень.

В травні 2018 року управлінням спільно з ДСЛП «Харківлісозахист» та УкрНДІЛГА ім. Г.М. Висоцького проведено семінар основним питанням якого було стан захисту насаджень від короїдів. Відповідно до рішення зазначеного семінару лісгоспам в першу чергу необхідно було посилити нагляд за сосновими насадженнями де можливе виникнення осередків вершинного та шестизубого короїдів.

Відповідно винищувальні заходи в осередках шкідників лісу проведено на площі 542 га проти пильщиків ткачів (ДП «Ізюмське ЛГ») та 387 га проти соснового п’ядуна (ДП «Куп’янське ЛГ). Загальна сума витрат склала 73 тис грн.

З метою стримування чисельності шкідливих комах можливо використання лише лісотехнічних та біологічних методів. Розвішування штучних гніздівель птахів, проведено на площі 335 га по ДП «Вовчанське ЛГ», ДП «Гутянське ЛГ», ДП «Зміївське ЛГ», ДП «Жовтневе ЛГ» та ДП «Красноградське ЛГ».

На виконання наказу управління від 06.06.2018 №67 лісгоспами забезпечено проведення обстежень насаджень що потребують проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2018 та 2019 роки. Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 30.05.2017 №187 «Про вдосконалення робіт, пов’язаних з призначенням заходів з поліпшення санітарного стану лісів» в обстежених насадження попередньо проведені роботи з відведення та таксації лісосік.

Юрій Тімко, спеціаліст відділу лісового господарства, лісовідновлення, лісорозведення та використання лісових ресурсів Управління підвів підсумки лісокультурних робіт на підприємствах області та повідомив, що планові показники виконані в повній мірі та навіть проведено осінню посадку лісу на зрубах, які планувалося заліснити весною наступного року.

Сергій Муковоз, начальник відділу управління персоналом та юридичного забезпечення Управління доповів присутнім про ситуацію з укомплектованості кадрами та фаховою підготовкою державної лісової охорони. В ході доповіді лісничим були надані рекомендації щодо правильного підбору працівників на відповідні посади.

Наприкінці наради Зінченко О.І., начальник Управління закликав присутніх проаналізувати на підприємствах надану інформацію, посилити роботу з охорони та захисту лісу, ефективно проводити рейдування лісових масивів та забезпечити виконання планових завдань до кінця року.