ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених матеріалів”, згідно з яким у декілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка. Закон набув чинності з 1 січня 2019 року.

Незаконне вивезення лісоматеріалів (зокрема необроблених), цінних пиломатеріалів та рідкісних порід дерев відсьогодні тягнутиме відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо людина скоїла подібний злочин не вперше або у великому розмірі — їй загрожуватиме позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років та з конфіскацією майна. Якщо порушувала організована група чи йдеться про злочин в особливо великому розмірі, то покарання — позбавлення волі від 10 до 12 років з позбавленням права займатись певною діяльністю до 3 років та конфіскацією майна. Зазначимо, раніше незаконне рубання лісу передбачало штраф 850-1700 грн., або арешт до півроку, або обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років.

Посилене покарання вводиться не тільки за рубання, а й за незаконне перевезення, зберігання чи збут лісу.

Незаконне вирубування дерев у лісах чи інших насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяло істотну шкоду, каратиметься штрафом від 17 тис. до 25,5 тис. грн. або арештом на строк до півроку, або обмеженням чи позбавленням волі до 3 років. Повторне порушення чи за змовою групи осіб тягнутиме покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі до 3 років.

Якщо незаконно рубали дерева у заповідниках чи на територіях природно-заповідного фонду — йтиметься про штраф від 25,5 тис. грн. до 34 тис. грн. або обмеження чи позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Якщо порушення призвело до тяжких наслідків (втрати від 85 тис. грн.) - передбачено позбавлення волі на 5-7 років. Окрім того, збільшуються штрафи за пошкодження лісів.

Незаконне вирубування, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка може стати приводом для штрафу 255-510 грн. для громадян (раніше — 85-170 грн.) та 1275-2550 грн. для посадовців (раніше — 119-204 грн.). Такі ж (збільшені) штрафи передбачили за незаконне перевезення чи зберігання зрубаних дерев і чагарників.

За друге таке порушення протягом року — штраф 510-1020 грн. для громадян і 5100-10200 грн. для посадовців.

Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтопродуктами і шкідливими викидами може коштувати 510-1530 грн. для громадян і 2550-4250 грн. для посадовців (раніше — 170-510 грн. для громадян та 510-850 грн. для посадовців).