ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Billbord Pogega

Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства

Загальна площа лісів Харківської області становить 401,4 тис. га.

В постійному користуванні підприємств, які координуються обласним управлінням, перебуває 301,4 тис. га земель лісового фонду.

В т.ч. 35,2 тис. га насаджень віднесено до 1 класу пожежної небезпеки, 100,2 тис. га — до 2 класу пожежної небезпеки. Середній клас пожежної небезпеки становить 2,6.

Виконання пожежоохоронних заходів та гасіння лісових пожеж в лісовому фонді здійснюють 578 працівників державної лісової охорони та 213 працівників відомчої пожежної охорони, які працюють в 9 держлісгоспах та Національному природному парку.

Держлісгоспами забезпечено роботу 32 лісових пожежних станцій, у складі яких 51 пожежний автомобіль, 16 лісових пожежних модулів. До гасіння залучаються 55 тракторів з ґрунтообробним знаряддям, 34 мотопомпи та 381 ранцевий лісовий вогнегасник. Вся пожежна техніка знаходиться в належному стані.

Нагляд за пожежною ситуацією в лісах області здійснюється з 30 пожежно-спостережних веж, використовується 8 телевізійних систем спостереження та 2 квадрокоптери (ДП “Жовтневий лісгосп”, “Вовчанський лісгосп”).

Для забезпечення потреб пожежогасіння використовуються 94 протипожежні водойми.

В кожному підприємстві організовано роботу диспетчерської та пожежно-сторожової служб.

Протягом 2019 року було організовано виконання профілактичних протипожежних заходів у відповідності до матеріалів лісовпорядкування та проектів протипожежного облаштування лісових насаджень:

-влаштовано 1288 км. мінералізованих смуг;

-пройдено доглядом 3259 км. мінералізованих смуг;

-перекрито 532 непланових доріг;

-виставлено 482 аншлагів, плакатів та бігбордів на протипожежну тематику;

-організовано 46 виступів в засобах масової інформації;

-проведено 417 лекції і бесіди на протипожежну тематику.

 DSC 0406

      Утримуються в належному стані протипожежні дороги.

Проведено 402 рейди з виявлення та притягнення до відповідальності порушників вимог Правил пожежної безпеки в лісах України, до лісоохоронних заходів залучено 70 працівників правоохоронних органів, всього до адміністративної відповідальності притягнено 26 громадян, сума штрафів склала 2,3 тис. грн.

Незважаючи на складну пожежну ситуацію вдалося запобігти значному пошкодженню лісових насаджень.

З початку року у лісових насадженнях держлісгоспів, які координуються обласним управлінням, виявлено та ліквідовано 1 лісову пожежу на площі 0,2 (ДП «Куп’янський лісгосп») га,

Основною причиною виникнення лісових пожеж є недбале поводження населення з вогнем під час відвідування лісових масивів і порушення правил пожежної небезпеки в лісах.

Всі матеріали про лісові пожежі направляються до правоохоронних органів.

При гасінні лісових пожеж відмічено належну взаємодію державних лісогосподарських підприємств, Головного управління ДСНС України у Харківській області, органів влади та місцевого самоврядування.

IMG 353a4fda7d2bb3f31fec40350a19ecb6 V

Пожежонебезпечний період 2019 року у відповідності з розпорядженням Державного агентства лісових ресурсів України розпочато з 19 березня.

Обласною державною адміністрацією видано Розпорядження № 79 від 20.03.2019 "Про затвердження Плану організаційних і практичних заходів щодо запобігання виникненню лісових пожеж у пожежонебезпечний період 2019 року"та Розпорядження №200 від 11.03.2019 «Про заборону відвідування населенням хвойних лісів і в’їзду до лісів області транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки протягом 2019 року».

Держлісгоспами проведено огляди готовності структурних підрозділів до пожежонебезпечного періоду у відповідності до “Програми проведення перевірки готовності лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду”, обласним управлінням здійснюється контроль за станом підготовки та готовності протипожежних формувань у відповідності з графіком проведення оглядів готовності.

Спільно з облдержадміністрацією та Головним управлінням ДСНС заплановано проведення протягом квітня - травня перевірок стану готовності лісокористувачів області до пожежонебезпечного періоду.

Підприємствами опрацьовано та виконуються заходи з усунення недоліків, виявлених при проведенні оглядів.

З метою недопущення лісових пожеж, держлісгоспами в поточному році проведено наступну роботу:

- затверджено в районних державних адміністраціях мобілізаційно-оперативні плани гасіння лісових пожеж;

-ведеться підготовка до проведення спільних навчань з гасіння лісових пожеж;

-              укомплектовано штати лісових пожежних станцій;

- поновлено документацію до пожежонебезпечного періоду;

-укомплектовано пункти зосередження пожежного інвентарю та лісові пожежні станції у відповідності до нормативів;

- держлісгоспами створено об’єктові резерви ПММ з розрахунку не менше 200 л. на лісництво.

В 2019 році заплановано введення в дію 2 пожежно-спостережних веж (ДП “Зміївський лісгосп” та ДП “Жовтневий лісгосп”, вежі вже встановлено), отримано дозвіл Держлісагентства на придбання ще 1 вежі та 2 телевізійних систем спостереження.

Проведення протипожежних заходів передбачено у обсягах не менше 2018 року.

По ДП “Ізюмський лісгосп” ведеться робота по внесенню змін в існуючий проект щодо облаштування протипожежних бар'єрів у відповідності з вимогами Правил пожежної безпеки в лісах.

Розпочато ведення профілактичної протипожежної роботи серед населення, в лісових насадженнях оновлено засоби наочної агітації.

Організовано ведення профілактичної роботи в засобах масової інформації, в т.ч. репортажі на обласному телебаченні.

Виконуються заходи з відновлення лісових насаджень, які пошкоджені лісовими пожежами. В поточному році завершуються роботи зі створення лісових культур на ділянці, яка була пошкоджена внаслідок вибухів на Балаклійському арсеналі 4 випадки на площі 36,1 га). Створення лісових культур здійснюється за участі районної державної адміністрації, військовослужбовців, працівників ДСНС та школярів шкільного лісництва. Завершується робота по залісненню згарищ 2017 та 2018 років по Красноградському лісгоспу.

Проблемним є те, що протягом останніх трьох років припинено державне фінансування виконання держлісгоспами лісоохоронних заходів, не виділяються державою кошти на авіаційне патрулювання, поновлення пожежної техніки та утримання працівників державної лісової охорони. Держлісгоспи не мають можливості в повній мірі забезпечити поновлення пожежної техніки. В той же час технічне забезпечення гасіння лісових пожеж часто не відповідає сучасному рівню – так 42 пожежних автомобілі (82 % від загальної кількості) експлуатуються понад 16 років, частина з них технічно застаріла.

Начальник управління                                                                                          О.ЗІНЧЕНКО