ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ви любите ліс? На це запитання більшість людей не замислюючись скажуть «Звісно! Ліс це гриби, ягоди , перші проліски, врешті-решт – це  виїзди на природу з шашликами!» І це буде правдою. Ліс дарує нам, пересічним громадянам, чудовий час для відпочинку. Але є люди, які люблять ліс, як свою дитину.  Я веду мову про працівників лісового господарства.

В цьому році ДП «Вовчанске лісове господарство» виповнюється 80 років. Попереду святкові урочистості, визнання заслуг, вдячні слова та нагородження. А сьогодні лісгосп живе своїм клопітким повсякденним життям.

У лісів Вовчанщини давня і дуже славна історія. Всі ми добре знаємо , що ще наш славний земляк Василь Григорович Колокольцов  розпочав головну справу свого життя - залісення Вовчанського повіту. За час його діяльності були засаджені сосновими борами берега Сіверського Дінця і річки Вовчої. Для цієї справи він особисто їздив до Франції за досвідом, закуповував саджанці і керував роботами. У посушливі роки для поливу в ліси возили бочки з водою, а коли дерева підросли, завіз диких кабанів, сарн та зайців.

Кожна добра справа потребує підтримки і гідного продовження. І сьогодні наш лісгосп – один з найкращих державних підприємств у Харківській області. Це було вкотре підтверджено в ході  виїзної колегії Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, яку було проведено на базі ДП «Вовчанське лісове господарство». Для участі в колегії були делеговані представники від Балаклійського, Гутянського, Красноградського, Куп»янського, Зміївського, Ізюмського, Жовтневого, Чугуєво – Бабчанського лісових господарств, а також  представники від Національного природного парку «Гомільшанські ліси». Роботу колегії очолив Заступник начальника Харківського обласного управління лісового господарства Тимочко Ігор Ярославович.

А розпочалась виїзна колегія на території   Старосалтівського лісництва, де делегацію зустрічали голова Вовчанської РДА – В.М.Мірошник, голова Вовчанської районної ради А.В.Степанець, голова Старосалтівської ОТГ Е.П.Коновалов та директор ДП «Вовчанське ЛГ» - С.М.Пієв . Очільники району щиро привітали шановних гостей на Вовчанській землі та побажали їм плідної роботи та гарних і корисних вражень.

Учасники наради з цікавістю оглядали садибу лісництва та теплиці , парники  і розсадники   де займаються вирощуванням садивного матеріалу для заліснення зрубів, декоративних саджанців ялини, туї, ялівців, берези повислої та інші.

Приємно вражені були гості і новітніми технологіями, які допомагають лісівникам виконувати свою роботу . Директор підприємства С.М.Пієв розповів про запровадження  джі-пс навігаторів,  вишок з оглядом території для виявлення лісових пожеж, підключення до мережі Інтернет, кишенькові персональні комп’ютери і багато іншого, що ви виводить працівників лісу на більш високий рівень.

Цікавим і пізнавальним стало відвідування території лісу, де для всіх учасників колегії було продемонстровано механізовану посадку садженців дуба. Професійно  і цікаво  надавала роз’яснення інженер лісових культур Ірина  Василівна Радюк.

Наступним пунктом  дуже насиченої  програми виїзної колегії було відвідування рекреаційного пункту. Мешканці нашого району добре знають такі майданчики відпочинку, куди можна заїхати по дорозі в Харків чи в зворотному напрямку , і ось з’явився ще один такий острівок біля  дамбу через Дінець . -  Зроблений добротно зі східцями, столиками, лавками, і навіть з дитячим майданчиком. Побачене викликало жваве обговорення серед присутніх 

Голова Старосальтівської ОТГ Е.П.Коновалов подякував Вовчанському лісгоспу за облаштування таких майданчиків відпочинку на території громади.

Оглянувши рекреаційний майданчик заступник начальника Харківського обласного управління лісового господарства Тимочко Ігор Ярославович звернувся з пропозицією до інших представників лісового господарства області, що всім треба відкривати такі майданчики.

В ході проведення наради її учасники відвідали також Рубіжанський цех переробки деревини. Про роботу цеху розповіла головний інженер Смачило  Світлана Валентинівна та начальник цеху Іванов Андрій Сергійович.

Після огляду продукції цеху, службових приміщень та обладнання , робота наради була перенесена до Рубіжанського лісництва, де біля садиби гостей зустрів лісничий – Момот Леонід Миколайович . Окрім своєї головної роботи тут займаються ще і підсобним господарством, що справило  дуже  позитивне враження на всіх присутніх   підсобне  – тут доглядають за дикими кабанами, які живуть у спеціально побудованих загонах. А викликане це тим , що епідемія африканської чуми вдарила по поголів’ю диких свиней, а отже з метою найскорішого поповнення кількості цих тварин тут і займаються збереженням та примноженням цього виду , про що присутнім і розповів  Леонід Миколайович Момот. Порадували і здивували учасників наради і майданчики для тренування мисливських собак, які побудовані на території підсобного господарства  Рубіжанського лісництва.

В плані проведення наради для її учасників були передбачені відвідування і Жовтневого та Старицького лісництв. Микола Григорович Желновач  лісничий  Жовтневого лісництва продемонстрував представникам  лісового господарства Харківщини   крапельне зрошування, вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою,  роботу сучасної пожежної вежі та камери відео спостереження. І вже мабуть дуже рідко в якому лісництві можна побачити шишко сушарку, а ось у Жовтневому лісництві вона збереглась. Про її роботу присутнім розповіла заступник директора Вовчанського лісгоспу Галина Миколаївна Мєдвєдєва.

Багато цікавого і корисного для себе побачили учасники наради і на території Старицького лісництва. Тут вони відвідали ще одну рекреаційну зону, розташовану в лісі, проїхали по лісовій дорозі. Вовчанське лісове господарство постійно проводить ремонт раніше створених лісових доріг та будує нові. Так в 2017 році було побудовано та здано в експлуатацію в Старицькому лісництві 3 км804 м. лісової дороги з твердим покриттям В 2018 році розпочато будівництво лісової дороги з грунтовим покриттям протяжністю 5км, 717 м., яку планується завершити в цьому році. Наявність цих доріг дає змогу значно знизити транспортні витрати при перевезенні деревини.

Протягом всього довгого і насиченого дня виїзної наради працівники лісового господарства Харківщини обговорювали, робили нотатки, задавали питання, цікавлячись всім – починаючи з видів лісових культур, закінчуючи ремонтом та наявністю меблів  і обладнання в садибах лісництв. Адже немає нічого другорядного в роботі працівників цього підприємства. І якість виконання покладених завдань залежить в тому числі і від зручності в побуті, від можливості відпочити і попити кави, або пообідати та передягтись в спеціально облаштованій кімнаті в робочий одяг.

І слід зазначити, що директор ДП ВЛГ С.М.Пієв приділяє цим питанням досить велику увагу, про що при підведенні підсумків наради наголосив Заступник начальника Харківського обласного управління лісового господарства Тимочко Ігор Ярославович.

І завершуючи свій нарис хочу від себе особисто подякувати всім працівникам ДП «Вовчанське лісове господарство» за можливість  познайомитися з роботою людей, які опікуються  лісом, які, як батьки,  вирощують його з маленького насіння, які бережуть його від хвороб і пожеж, а крім того, будують лісові дороги, бережуть поголів’я звірів, переробляють ліс, які будують для нас - осередки відпочинку -   рекреаційні зони!

Існує відомий вислів ХВАЛА РУКАМ, ЩО ПАХНУТЬ ХЛІБОМ!   Перефразувавши цей вислів можна з упевненістю сказати - ХВАЛА РУКАМ, ЩО ПАХНУТЬ ЛІСОМ!