ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Вовчанське лісове господарство

 

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас

на сайті Державного підприємства

"Вовчанське лісове господарство”.
Сподіваємося, що на нашому Інтернет-представництві Ви зможете отримати необхідну, цікаву і корисну інформацію про життя та діяльність нашого підприємства.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

11 березня Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець провів онлайн-зустріч із громадськістю та ЗМІ. На порядку денному - публічний звіт за 2020 рік і плани на 2021.

Детально з публічним звітом можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/.../1gnksEnP3cbw5_G.../view

Головне:

● Підготовка до проведення національної інвентаризації лісів. Внесено зміни до Лісового кодексу України і підготували Порядок проведення робіт, який зараз знаходиться на розгляді в Кабінеті Міністрів України. Тепер очікуємо його ухвалення і напрацьовуємо подальші організаційні кроки, необхідні для початку збору показників НІЛ.

● Державна програма розвитку лісового господарства «Ліси України – 2030». Завершено розробку проєкту і подали на розгляд у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

● Оцінка впливу на довкілля. Процедуру ОВД для підприємств лісового господарства будуть проводити наукові та освітні заклади лісівничого профілю, які мають відповідних фахівців і провели відповідний тренінг-навчання у цьому зв’язку.

● Концепція розвитку мисливського господарства. Зараз робота ведеться над визначенням пріоритетів галузевої політики на найближчий період, як було запропоновано Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

● Адаптація лісів до змін клімату. Сьогодні науково-дослідний інститут Держлісагентства розробляє Стратегію, яка буде представлена у липні 2021 року.

У 2020 зроблені суттєві кроки щодо застосування інноваційних підходів у лісогосподарському виробництві, зокрема у таких напрямках:

● впровадження передових методів лісокультурного виробництва

● оцінка ресурсного потенціалу лісів

● функціонування єдиної автоматизованої системи обліку заготовленої деревини, яка дозволяє органам влади у будь-який момент часу отримувати інформацію щодо балансу заготовленої та реалізованої деревини в розрізі постійних лісокористувачів.

Розпочато розробку програмних продуктів: «Лісорубний квиток», автоматизована система «Пожежі», GPS моніторинг лісових машин.

Звичайно, одним із головних напрямків у 2021 є реформування лісової галузі. У Держлісагентстві постійно проходять наради із представниками регіональних відділень, аби максимально всіх почути і зробити правильні кроки.